Kişiye Özel İmplant

Kişiye Özel İmplant Fiyatları

 İmplant markalarının kişiye özel implant standart implant larına göre biraz daha pahalıdır. Bunun temel nedeni implant ın üst parçası olan abutment’ın standart bir fabrika üretimi yerine ağzınızda ölçüler alındıktandan sonra diş eti ve kemik yapınıza göre size özel olarak üretilmesidir. Sağlamlık, uzun ömürlülük ve estetik açısından avantajları göz önünde bulundurulduğunda, standart implant a göre fiyat performans açısından daha avantajlı olabilmektedir.

Uygulama Alanları

  Standart implant yapılabilen tüm hastalarda kişiye özel implant uygulanabilmektedir.

UYGULAMA

Cerrahi Aşama

 Cerrahi implant yerleştirme aşaması standart vidalı diş tedavisi ile  aynıdır. Detaylar için implant tedavisi bölümünü inceleyebilirsiniz.  Esas fark yapay diş üstüne kaplama yapılırken ortaya çıkmaktadır.

Protez Aşaması

İmplant veya birden çok implant üstünden ölçü alındıktan sonra uygun fabrikasyon bir abutmentı diş boşluguna adapte etmeye çalışmak yerine bizzat diş boşlugunun olduğu yerdeki dişetinin şekil ve kalınlığına göre, diş boşluğunun olduğu alanın tüm özellikleri göz önüne alınarak cad-cam sistemiyle o kişiye özel bir abutment yapılır.

  Röntgen çekilerek implantların kemikle kaynaşma düzeyi kontrol edilir.

 Diş etinin üzerinden küçük delikler açılarak implant  içerisine diş eti şekillendiriciler vidalanır. Bu süreçte implant dedektör kullanımı implant ın yerinin  tam olarak belirlenmesini kolaylaştırdığı için aynı seansta ölçü almaya da izin verir.

  Diş etleri açık cerrahi yöntemle açılarak diş eti şekillendirici yerleştirildiği durumlarda ölçü almak için 4 ila 5 gün beklenebilir.

  İlk seansta alınan ölçülere göre kişinin diş eti ve ağız yapısına özel abutment yapımı laboratuarda gerçekleştirilir.

  Kişiye özel hazırlanmış abutmentlar altyapının hazırlandığı laboratuara gönderilir ve altyapı  (metal, zirkonyum, vb.) abutmentlara uygun bir şekilde hazırlanır.

   Ölçüden sonraki seansta kişiye özel abutment ve alt yapı provası yapılır. Porselen için ölçü alınır.

   Altyapı provasından sonraki seansta porselen provası yapılır.

   Porselen provasında sorun yoksa dişler geçici olarak yapıştırılarak bir süre kullandırılır.

   Protez ve kaplama kullanımında bir sorun yoksa kalıcı yapıştırma yapılır. Sorun oluşturduğu taktirde gerekli düzeltmeler yapılır.