Tek Aşamalı İmplant

Erken Yükleme Implant ?

 Implant veya implantların yerleştirildiği seansta  ölçü alınması ve tek aşamada geçici veya kalıcı bir implant üstü protezin yapılmasıdır. Bazı implant markaları doğrudan yükleme için çeşitli sistemler geliştirmişlerdir. Bilinen en güvenilir implant uygulaması standart(iki aşamalı) implant uygulaması olsa da yeni gelişmelerle beraber tek aşamalı doğrudan yüklemeli implant uygulamasında da oldukça sağlıklı ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Tedavinizin bu yönteme uygun olup olmadığını öğrenmek için bize danışabilirsiniz.

Uygulama Alanları

 Erken yükleme ve tek aşamada protez yapılabilmesi için, yeterli ve kaliteli kemik ve  implantın çene kemiğine oldukça sıkı yerleşmesi (primer stabilizasyon) şarttır.takriben 50 nm torkla göndernek gerekir implanttı
 Tamamen dişsiz alt veya üst çenelerde birden çok implant yapılıp bu implantların üstüne geçici protez uygulaması ile erken yükleme yapılabilir.
 Dişsiz alt çenelerde  2 adet implant uygulanıp aynı seansta bu implantlar çeşitli tutucu parçalarla hareketli proteze bağlanıp erken yükleme yapılabilir.
 Tek diş eksikliklerinde veya bölgesel diş eksikliklerinde yeterli ve kaliteli kemik söz konusuysa erken yükleme yapılabilir.EN İDEAL BÖLGE 1.KÜÇÜK (PREMOLAR) AZI  ÇOK RAHAT YÜKLEME YAPILABİLİNİR
 Özellikle ön diş eksikliklerinde implant uygulandığında estetik amaçlı implant üstü protez anında yapılabilir.
TABİ BURDA EN ÖNEMLİSİ GEÇİCİ KRON DİREK TEMAS ETMEMELİ DAİMİSİ YAPILANA KADAR

Uygulama

 Açık veya kapalı cerrahi yöntemiyle implant yerleştirilebiliyoruz.
 Cerrahi uygulamada amaç implantın stabilitesinin yeterli düzeyde olmasıdır.
 Yeterli stabilite sağlandıktan sonra  aynı seansta ölçü alınıp en geç( 24 saat İLE 1 HAFTA)içinde implant üstü protezi yapmış oluyoruz.
 Geçici protez implant üstüne vidalanarak veya simante edilerek tedavi bitiriliyor.