Ortodentik İmplant

        Ortodonti tedavisi; var olan dişleri olması gereken konuma getirerek hem fonksiyonel olarak daha rahat kullanılmasını hemde estetik olarak daha güzel görünmesini amaçlayan bir tedavidir. Bu işlem dişlerin üzerine kuvvet aktarıcıları olan braketlerin yapıştırılmasıyla ve braketlerin içerisinden geçen çok esnek özellikte olan ark telinin geçirilmesiyle yapılır.
  Bazı dişler anne prenatal dönemde yani anne karnında dişlerin oluşması sırasında oluşan bir aksama sebebiyle oluşmaz ve doğuştan eksik olur. Doğuştan oluşmayan dişler sıklıkla lateral dişler dediğimiz ön iki tavşan dişin yanındaki küçük kesici dişlerdir.
  Bazı dişlerde diş tedavisinden önce herhangi bir sebeple çekilmiş olur. Ve hasta ortodonti tedavisine geldiğinde ağzında yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı eksik dişleri vardır.
  Eksik dişlerin varlığında klinik olarak tercihimiz; ortodonti tedavisi ile mümkün olduğunca önündeki ve arkasındaki dişleri birbirlerine yaklaştırarak boşluğu kapatmak ve herhangi bir protez uygulamasına ihtiyaç bırakmamaktır. Yalnız bu durum her zaman mümkün olmamaktadır. 

Tümü