Mini İmplant

       Mini vidalar ortodontik tedavilerde kullanılan dişlerin belli yöne hareket etmesini sağlamak için kullanılmaktadır.Bazı durumlarda ağız içinde ki dişi bir yöne hareketini sağlamak için doku yada dişlerden destek almak gerekmektedir.Bu yöntem son yıllarda çene kemiğini kullanarak destek alınmaya çalışılmakta.

Mini vidalar ne için Kullanılmakta?

Çene kemiğine implant gibi sabit bir yer olarak kullanılarak dişlerin istenilen istikamete getirilmesi amaçlanmaktadır.Mini vidalar ile hareket ettirilmek istenen diş çok daha hızlı bir zamanda istenilen bölgeye gitmektedir bununla birlikte  ortodonti tedavisi daha kısa zamanda sonuçlanabilmektedir.

Mini vidalar kolay bir şekilde monte edilebilmektedir.İlk olarak mini vidaların nereye monte edileceği iyi belirlenmelidir daha sonra ise vidaların montesini uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Monte süresi yaklaşık 15 – 20 dakikadır.Monte işleminden önce bu bölge uyuşturulduğundan dolayı acı yada ağrı hissedilmemektedir.

Mini Vida Montesi sonrası

Mini vidaların hijyenine dikkat edilmesi gerekir. Antibakteriyel özellikli olan ağız gargarası kullanılmalı ayrıca diş telleri günde 3 kez ortodontik diş ipleri ve fırçalar ile özenlice temizlenmelidir.Bu sayede mini vidalarda hijyenik olarak kullanıla bilmektedir.

Tümü